SAUNA

Şirinevler Sauna

Şirinevler Hamamı Sauna

Kullanımı Düzenli ve Uyarılara Uygun Şekilde Uygulandığı Zaman İnsan Sağlığı Üzerinde Son Derece Yararlı Etkilere Sebep Olmaktadır.

Saunadan hemen sonra insan kendini yeniden doğmuş gibi hisseder.

  • Dinlendirir,
  • bedensel ve ruhsal olarak rahatlatır ve mutlu kılar.
  • Savunma sistemini güçlendirir
  • Enfeksiyonları engeller
  • Yüksek ve düşük tansiyonda kan basıncının ayarlanmasını kolaylaştırır.
  • Dış görünümdeki değişiklikler hemen fark edilir.
  • Zayıflamaya yardımcı olur.
  • Çeşitli fonksiyon bozukluklarında (astım, baş ağrısı, yüksek tansiyon vb.) pozitif etki yapar.

Ancak saunanın etkileri doğru uygulandığında pozitif olur. Sauna herkese farklı faydalar sağlamaktadır. Bu konuda herkesin fikir birliğine vardığı konu ise düzenli sauna kullanımının beden ve ruh sağlığına iyileştirici etkisinin olduğudur. Saunanın genel çalışma prensibi insan vücudundaki yoğun sıcaklık artış ve azalışlarına dayanır.

Şirinevler Hamamı Sauna
Şirinevler Hamamı Sauna

Şirinevler Sauna

 Sauna vücuttaki sıcaklık artışları sayesinde antikor üretimi artar, antikor vücudun hastalıklara karşı korunmasında kendi bağışıklık sisteminin üretmiş olduğu maddedir.

– Sıcaklık artışı ile kan damarlarının genişlemesi, buna bağlı olarak da kan dolaşımının hızlanması görülür. Organizmamız vücut sıcaklığını deriyi soğutarak sabit tutmaya çalışır ve yoğun bir terleme reaksiyonu verir.

– Sauna insan vücuduna genç ve taze bir görünüm kazandırır. Deri üzerindeki gözeneklerin açılması ile derinin üst tabakasındaki ölü hücreler dışarı atılmış olur.

Şirinevler Hamamı Saunası

– Düzenli sauna banyoları kasları gevşetmek suretiyle vücuttaki romatizma ve kireçlenme ağrılarına iyi gelir.

– Sauna ile metabolizmanın çalışması hızlanır ve terleme için enerji gerekeceğinden bir sauna seansında yaklaşık 300 kalori yakılmış olur . Bu miktar 3-4 km koşmakla aynı değerdedir.

– Saunada konforlu terleme olan sulu terleme sağlanır (egzersizde olduğu gibi yüksek tuz kaybı olmaz) bu sayede vücuttan kurşun, nikel, cıva gibi zararlı toksinler atılmış olur.

– Sauna banyosu kardio-vasküler sistemi ve kan basıncını olumlu yönde etkiler, kalbe ve tüm kardio-vasküler sisteme stressiz antrenman yaptırır.

Sauna, derideki kılcal damarları genişletir ve kan basıncınızı dengeler. Vücut ısınız 1-2 derece artarak mikrop ve virüslere karşı savunma sisteminizi güçlendirir.

Saunadaki sıcaklık sayesinde, terleme yolu ile vücuttaki su ve toksinlerin dengelenmesini sağlanır, cildin gözenekleri açılır ve temizlenir.

Saunadaki tahta çevreleme buharı emerek nemi korur aynı zamanda kötü bir iletken olması ile vücudun yanmasını engeller

Düzenli olarak saunaya girmek terleme yolu ile gözeneklerin açılmasını ve cildin ölü hücrelerden arınarak son derece pürüzsüz ve canlı bir görünüme ulaşmasını sağlar.

Şirinevler hamamı sauna
Şirinevler Sauna

Sauna dolaşım sistemini hızlandırarak, düzenleyerek ve özellikle kan proteinlerini arttırarak oksijenin hücrelere daha yoğun gitmesini sağlar.

Saunanın rahatlatıcı ve dinlendirici etkisi yorgunluk ve stres gibi olumsuzlukları ortadan kaldırarak sinir sistemi için de olumlu etki yapar.

Saunanın antikor üretimini arttırması bağışıklık sistemini güçlendirir ve bizi dış etkenlere karşı son derece dirençli hale getirir.

Egzersiz yaptıktan sonra saunaya girmek adale ağrılarına sebep olan laktik asidin terleme ile atılmasını sağlar.

Hamam ambiyansı ve yapısı ile zihni dinlendirir, gevşetir. Kas ağrıları, gerginlikleri azalır.

Kan dolaşımını, kalp atışını ve metabolizma hızını artırarak toksinlerin dışarı atılmasında rol oynar. Ancak bu sebep ile kalp hastası olanların hamama gelmesi önerilmez

Sinüs tıkanıklarını azaltır, solunum yolunu rahatlatır.

İyi bir tellak masajı ile ölü hücrelerin ciltten uzaklaştırılması sağlanır alttan taze deri oluşmasını ve cildin genç ve taze kalmasını sağlar. Doğal yollarla yapılan cilt bakımının en güzel şeklidir.

Beğendiyseniz bekleriz. Adresimiz konum için arayın

Şirinevler Sauna

bahcelievler bahçelievler hamam buhar odası buhar odası istanbul fin hamamı fin hamamı buhar odası fin hamamı güngören fin hamamı istanbul hamam hamam fiyatlari hamam giriş ücreti hamam istanbul avrupa yakası havuz havuzlu hamam avrupa yakası istanbul hamam istanbul hamam fiyatları istanbul hamam fiyatları 2018 istanbul hamam fiyatları 2019 istanbul hamamlar listesi istanbul havuz istanbul havuz 2019 istanbul havuz fiyatları 2018 sauna sauna faydaları sauna fiyatları sauna hamam sauna istanbul sıcak havuz türk hamamı ucuz hamam şirinevler şirinevler hamamı fiyatları şirinevler sauna