Kese – Köpük Masajı 2020

Kese – Köpük Masajı

Kese ve Köpük Masajı Nasıl Yapılır.
Şirinevler Hamamında kese ve köpük Masajı işinin ehli keseciler tarafından yapılır. En acemisinin 10 senedir bu işi yaptığı keseciler işini ehli ve ustasıdır.

Kese – Köpük Masajı Faydaları nedir?

Sizde yaz aylarında terlediğinizde vücudunuzun bazı yerlerinin istemsiz bir şekilde kaşındığını hissediyormusunuz? Elinizi kaşınan yere sürdüğünüzde vücudunuzdan elinize bir şeyler topaz halinde birikiyor mu? Evet işte bu elinize gelen şeyler ölü deri parçalarıdır. Halk arasında buna kirlenmek denir.
Her sabah kalktığınızda yüzünüzü yıkıyorsanız aslında vücudunuzun da her gün yıkanmaya ihtiyacı vardır. Yıkanmama suresi ne kadar uzarsa vücutta kir o kadar çok olur. Evet evde duş alıyor olabilirsiniz. Ama unutmamak lazım ki duş vücudu sadece yüzeysel olarak temizler. Ayrıca kendi kendine yıkanırken vücudumuzun her yerine elimizin ulaşması mümkün değildir. Derinlemesine bir temizlik için Kese olmak şarttır. Evlerde kullanılan keseler genellikle bu tür keselerdendir.

Olması gereken gerçek kese aslında budur.

Bu iki kese arasında ne fark vardır? Biri adi bir bez parçasından yapılan makinelerde dokunan 5-10 TL. fiyatı olan vücutta tahrişe sebep olan ucuz kullan at tipi uyduruk bir keseyken ötekisi gerçek keçi kılından yapılan, el ile örülen hakiki bir hamam kesesidir ve bu kese fiyatı 150-200 TL. civarındadır. (2020 senesi fiyatlarıyla)

Doğru yapılan kese;

  • Ölü derinin vücuttan atılmasına
  • Gözeneklerin açılıp cildin yumuşak bir hal almasına
  • Cildin sağlıklı nefes alıp canlı olmasına
  • Sağlıklı bir Kan dolaşımına
    imkan sağlar

Kese zararlımıdır?

Doğru yapılan her şeyin bir zararı olmadığı gibi doğru yapılan keseninde hiç bir zararı yoktur.
Kesenin vücuda temas süresi ve şiddeti de çok önemlidir. İşini bilmeyen ehil olmayan kişiler tarafından bilinçsiz yapılan kese vücutta kızarıklığa deri de yanma ve soyulmalara sebep olabilir. Ucuz kese ve işi bilmeyen kişiler her zaman sorun çıkartabilir. Sırtınızda şöyle bir görüntünün olması kaçınılmazdır.

Yanlış yapılan hamam kesesinin sonuçları
Yanlış yapılan hamam kesesinin sonuçları

İşinin ehli kişiler, hakiki bir hamam kesesinin vücuda ne kadar sürüleceğini ve sürülme şiddetini iyi ayarladıkları için yanma, kızarıklık ve tahrişe sebep olmazlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir