HAVUZ

Şirinevler Havuzu

Şirinevler Hamamı Havuzu

Yazın soğuk Kışın sıcak havuz

Havuzumuzun eni 6 metre, boyu 6 metre, derinliği ise 1.80 cm. olmak üzere toplamda 64 m3 ölçülerindedir. Hijyeniktir.
Havuz suyu arıtması 24 saat özel pompalarla yapılmaktadır.
Clor seviyesi, ph değeri günlük olarak kontrol edilmektedir.
Havuzumuzda kışın sıcak yazın soğuk su doludur.
Havuzun kışın ortalama sıcaklık derecesi 32 derece, yazın 18 derecedir.

ŞİRİNEVLER HAMAMI HAVUZU

Yüzmenin 10 faydası

1. Kemik sorunlarında etkilidir.

Uzun süreli kas ve eklem sorunu olanlar, fiziksel ve fizyolojik aktivite olarak yüzmeden rahatlıkla faydalanabilir. Su; kas, eklem ve dokuların vücudun diğer bölgeleriyle işbirliği içinde veya bağımsız olarak çalışması için omurga üzerindeki baskıyı azaltmada yardımcı olur. Eğer kemik iltihabı gibi sorunlarınız varsa yüzme, diğer egzersizlerden farklı bir alternatif olacaktır.

2. Tüm kasları güçlendirir.

Çoğu geleneksel spor salonu egzersizi belirli bir kas grubunu çalıştırmaya yöneliktir. Büyük bir kısmı, eklem ve kemik problemi olanlar için de tehlikelidir. Yüzme ise bütün kas gruplarını eşit şekilde çalıştırır, eklem ve kemiklerin korunmasına yardımcı olur.

3. Esnekliği artırır.

Suyun içinde kemikler ve eklemler daha da rahatlar. Bu sayede yüzenler esneklik kazanır ve uzuvlarını daha geniş açılarda rahatlıkla açabilirler. Ayrıca araştırma sonuçlarına göre yüzme ile bir saatte yaklaşık 516 kalori de yakmak mümkün.

Şirinevler Hamamı Havuzu
Şirinevler Hamamı Havuzu

4. Kalp sağlığını destekler.

Çoğu kalp hastasına, kan basıncını artıracak ve kalbe aşırı yüklenilecek yorucu fiziksel aktiviteler önerilmiyor. Bu nedenle yüzme, kalp hastaları için ideal bir aktivite olarak görülüyor.

5. Kilo kontrolüne yardımcı olur.

Yüzme, diğer egzersizlere göre daha eğlenceli bir spordur. Bu nedenle spor yapmak isteyenlerin genelde ilk tercihi yüzmeden yana olur. Yüzme, bütün kasların senkronize şekilde çalışmasını sağlayarak kilo kaybını ve vücut şekillendirmeyi sağlar.

6. Astım hastalığına iyi gelir.

Yüzme solunum hızı ve derinliğini de daha kaliteli hale getirerek astımlı hastaların genel durumunda bir iyileşme sağlar. Fiziksel olarak astımlılara uygun olmayan salon egzersizleri yerine yüzme, önemli bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

7. Kolesterol seviyesini dengeler.

Yüzme, enerji üretimi için yağ depolarının kullanımına yardımcı olan bir egzersizdir. Geleneksel spor salonu ve koşuya göre daha yaklaşık 3 ile 5 kat daha fazla kalori harcanan ve enerji üretimi sağlanan yüzmeyle kolesterol de dengede tutulur

8. Diyabet riskini düşürür.

Yüzmeyle birlikte bütün kaslar çalışır ve yağ depolarındaki birikim de azalır. Bu durumda insülin dokuların duyarlılığı artar ve diyabet riski de düşer. Eğer diyabetliyseniz, yüzerek, diğer egzersizler deki koşullardan daha rahat hissedersiniz ve hipoglisemi için de sebep yaratmamış olursunuz. Eğer herhangi bir sorununuz varsa, yine de mutlaka önce doktorunuzla yüzme hakkında konuşmalısınız.

9. Beynin oksijen alımını artırır.

Yüzme, solunumu kuvvetlendirerek kan ve dokulardaki oksijen alımının kalitesini de artırır. Araştırmacılara göre, yüzme bu sayede, hareketsiz çalışan kişilerin algı ve zekalarının gelişimine yardımcı olur.

10. Genel kan dolaşımını iyileştirir.

Yüzme, tüm uzuvları ve kasları harekete geçirerek, kalbe giden temiz kan akışını artırır. Bunun sonucunda genel olarak sağlıklı bir dolaşımı teşvik eder. Bacaklarınızın sürekli hareketi ile lenf drenajı artar, eklem ve dokularda ağrı, rahatsızlık ve şişmeler de engellenir.

bahcelievler bahçelievler hamam buhar odası buhar odası istanbul fin hamamı fin hamamı buhar odası fin hamamı güngören fin hamamı istanbul hamam hamam fiyatlari hamam giriş ücreti hamam istanbul avrupa yakası havuz havuzlu hamam avrupa yakası istanbul hamam istanbul hamam fiyatları istanbul hamam fiyatları 2018 istanbul hamam fiyatları 2019 istanbul hamamlar listesi istanbul havuz istanbul havuz 2019 istanbul havuz fiyatları 2018 sauna sauna faydaları sauna fiyatları sauna hamam sauna istanbul sıcak havuz türk hamamı ucuz hamam şirinevler şirinevler hamamı fiyatları şirinevler sauna

Beğendiyseniz bekleriz Adresimiz