KESE

Kesenin faydaları

Çağdaş olmanın ölçütlerinden biri de kişisel bakım, temizlenmek olup, bu da toplum içerisinde kişi başına düşen su tüketimi ile doğrudan ilişkilidir. Kese banyonun ve temizlenmenin en önemli araçlarındandır.

Toplumuzda temizlenmek ve özellikle banyo kültürü çok önemlidir. Üyesi olduğumuz İslam dinide temizliği çok önemser ve temizlik imandandır der. Tüm bunlardan dolayıdır ki temizlik ve özellikle banyoya çok dikkat edilir. Bu nedenledir ki Tarihsel olarak baktığımızda da şehirlerimiz de her tarafta hamamlar ve özellikle evlerde eski ve yeni yapılarda geniş banyolar vardır. Saraylarımızın ise özel gösterişli hamamlarının varlığı söz konusudur.

Kese ülkemizde temizlenmede banyoda çok yaygın kullanılır. Kesenin çok farklı amaçlarla üretilmiş çok özel modelleri ve kese üretimiyle ünlenmiş bölgelerimiz bulunmaktadır.

Keselenmenin sağlık açısından da önemli faydaları bulunmaktadır.

KESE
KESE

Kese Yapmanın Faydaları Nelerdir?

Kese Yapmanın Faydaları , vücutta akne oluşmasını engeller.

Eğer cildiniz yağlı ise kese sayesinde yağ salgınından arınır ve cildinizin yağlanmasının önüne geçer.

Keselenmek , kan dolaşımını hızlandırır ve hücrelerin çoğalıp, yenilenmesine yardımcı olur.

Cildinizdeki ölü deriyi atar ve böylece vücudunuzun rahatlamasına ve gevşemesine yardımcı olur. Stresi atar.

Yenilenen hücreler sayesinde bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur. Vücut sağlığı açısından oldukça yararlıdır.

Selülit giderici etkisi vardır. Özellikle selüliti olanlar, selülitli bölgelerine düzenli keseleme yaptığında selülitlerinden kurtulur. Bunun yanında pürüzsüz bacaklara kavuşurlar.

Gözeneklerin açılması durumunda vücudunuz rahat bir nefes alır ve cildiniz her zaman taze ve diri görünür.